تبلیغات
Baran - خدایا به که پناه برم جز خودت........


Image result for ‫خدایا به که پناه برم جز خودت‬‎

بسم الله الرحمن الرحیم

قسمت آخر دعای ابوحمزه ثمالی

خدای من ! و آقای من ! سوگند به عزت و جلالت که اگر به گناهانم بازخواستم کنی من هم به عفوت از تو مطالبه می کنم و اگر به پستی ام مرا بازخواست کنی من هم به کرامتت از تو مطالبه می کنم و اگر مرا در آتش بیفکنی به اهل جهنم خبر خواهم داد که تو را دوست دارم . خدای من ! وآقای من ! اگر فقط دوستان و بندگان فرمانبرت را بیامرزی ، پس گناهکاران به که پناه برند؟!  و اگر فقط به بندگان وفادارت اکرام و احسان کنی، پس بدکاران از که یاری بجویند ؟!

خدای من ! اگر مرا به دوزخ درآوری دشمنت شاد می شود و اگر به بهشتم بری پیامبرت شادمان می شود و به خدا سوگند می دانم که شادی پیامبرت نزد تو از خوشحالی دشمنت محبوب تر و مطلوب تر است . خدایا ! از تو می خواهم که دلم را از محبت و خشیتت لبریز و قلبم را از تصدیق به کتاب خود و ایمان به حضرتت و هراس از خودت و شوق به دیدارت پر کنی .  ای صاحب جلالت و اکرام ، عشق به دیدارت را در دلم بیفکن و دیدار مرا دوست بدار و در لقایت برایم آسایش و گشایش و کرامت قرار بده .

 خدایا ! مرا به گذشتگان صالح ملحق کن ! و ازبازماندگان  صالح نسل قرارم بده و راه صالحان را پیش رویم بگشای و همان گونه که بندگان صالحت را در مبارزه با نفسشان یاری کردی مرا نیز کمک کن و پایان بخش اعمالم را بهترین کار قرار بده و در پرتو رحمتت پاداش اعمال خوبم را ، بهشت قرار ده . و توفیق بهره مندی از خوبی هایی که به من عطا کردی عنایت کن و مرا در این راه پایدار بدار ای پروردگار من ! مرا به راه بدی  که از آن نجاتم دادی باز نگردان ای پروردگار جهانیان !

خدایا ! به من ایمانی ده که پایانش دیدار تو باشد و بر آن ایمان مرا زنده بداری و مرا بر آن ایمان بمیرانی و هم روز رستاخیز بر آن ایمان  مبعوثم کنی . و دلم را از ریا و شک و خودنمایی در دینت پاک کن تا عملم فقط برای تو باشد . خدایا ! بصیرت در دینت و فهم احکامت و ادراک دقیق علمت و بهره دو چندان از رحمتت و تقوایی  که مرا  از گناهان باز بدارد عطایم کن و در پرتو نورت رویم را سفید گردان و رغبت و شوقم را در آنچه نزد تواست قرار ده و مرا در راه خودت و بر آیین رسولت که درود خدا بر او و خاندانش باد بمیران .

خدایا ! به تو پناه می برم از تنبلی و سستی و اندوه و ترس و بزدلی و بخل و غفلت و قساوت و بیچارگی و فقر و تنگدستی و هر بلا و مصیبتی ، ونیز زشتی های آشکار و نهان .  و به تو پناه می برم از نفس قناعت ناشناس و شکم سیری ناپذیر و قلب بی خشوع و دعای بی اجابت و عمل بی منفعت .  پروردگارا ! از شر شیطان رانده شده نسبت به خودم و دینم و مالم و هر آنچه به من روزی دادی به تو پناه می برم که تو شنوای دانایی .

خدایا ! هیچ کس مرا نمی تواند از قهر تو پناه دهد و جز تو پناهی نتوانم یافت، پس وجودم را در عذابت قرار مده و مرا به ورطه هلاکت باز نگردان و دچار عذاب دردناک مکن . خدایا ! عملم را بپذیر و یاد مرا والا بگردان و منزلتم را بلند گردان و بار گناهانم را  بریز و خطاهایم را به یادم نیاور و به رخم مکش  و پاداش نشست و گفتار و دعایم را بهشت وخشنودی ذات اقدست قرار ده  .   پروردگارا  ! همه ی آنچه از تو می خواهم به من عطا کن و تفضلت را بر من افزون کن که من مشتاق توام ای پرودگار جهانیان !

خدایا ! تو در کتابت فرمودی که : از آن که بر ما ستم کرده درگذریم ، اکنون ما برخود ستم کرده ایم پس از ما در گذر که تو بر عفو و گذشت از ما سزاوارتری . و خودت امر کردی که سائل را از درخانه مان نرانیم ، حال من دست گدایی به پیشگاهت دراز کرده ام  پس مرا از در خانه ات حاجت روا برگردان . و تو خود ، ما را به احسان بر بندگان و زیر دستانمان امر کردی ، ما بندگان توییم  پس ، از آتش دوزخ رهاییمان بخش .

ای پناه من هنگام گرفتاریم ، و ای فریاد رسم هنگام سختی ام!  به تو پناه آورده ام و از تو یاری می جویم و به آستانت پناه آورده ام و به هیچ کس جز تو پناهنده نمی شوم و از کسی جز تو گشایش نمی طلبم، پس به فریادم برس و گره از کارم بگشای . ای که نجات بخش اسیری ، ای کسی که از گناهان بسیار در می گذری ! اعمال ناچیز مرا بپذیر و از گناهان فراوانم درگذر که تو مهربان و آمرزنده ای.

خدایا ! از تو ایمانی می خواهم که به قلبم پیوند خوَرد و یقینی می طلبم که بدانم به من هیچ نمی رسد مگر آنچه تو برایم مقدر کرده ای . و مرا به آنچه قسمتم نموده ای رضایت ببخش ای مهربان ترین مهربانان !

 
طبقه بندی: اعتقادی، 
برچسب ها: دعای ابو حمزه ثمالی،  

تاریخ : سه شنبه 12 اسفند 1393 | 02:20 ب.ظ | نویسنده : زهره تحریری | نظرات

  • paper | قدس | قیمت ارز بازار آزاد
  • دانلود آهنگ جدید